Świat Wciąga » Archiwum » Moje podróże

Moje podróże

2007 – Wycieczka na Bałkany

5-tygodniowa przygoda na Bałkanach pozwoliła nam poczuć folklor i odmienność. Włóczyliśmy się lokalnymi pociągami po Serbii, Bułgarii, Rumuni i Turcji, odwiedzaliśmy cerkwie i meczety, chodziliśmy po Karpatach i górach Riła, podziwialiśmy prawosławne monastyry, jedliśmy burki, tureckie papryczki i piliśmy raki. To wtedy przekonaliśmy się, czym jest CouchSurfing. A gdy dotarliśmy do Stambułu, postawiliśmy pierwsze kroki na azjatyckiej ziemi i usłyszeliśmy szelmowskie „Witaj.”.

2008 – Mongolia i Syberia

Kiedy siedzieliśmy w pociągu Kolei Transsyberyjskiej, myśleliśmy że jedziemy w najdłuższą i najdalszą podróż życia. Przejechaliśmy wiele tysięcy kilometrów. W Nowosybirsku widzieliśmy całkowite zaćmienie słońca, w Moskwie spaliśmy w prawosławnym klasztorze, w ruinach łagru dotykaliśmy historii, jedliśmy omule prosto z Bajkału, widzieliśmy najgłębsze miejsce na jeziorach świata, wędrowaliśmy po tajdze, a w Republice Buriacji pierwszy raz odwiedziliśmy buddyjski klasztor.

Potem pierwszy raz trafiliśmy do kraju, który w niczym nie przypominał znanego nam świata. Otworzyły się przed nami bezkresne mongolskie stepy, kraina koni, jurt i burunduków. Zgubiliśmy się nocą na pustyni i widzieliśmy na niebie kulę ognia. A kiedy wracaliśmy do domu, postanowiliśmy, że pojedziemy jeszcze dalej.

2009 – Podróż dookoła świata

W końcu nadszedł najpiękniejszy dzień w życiu, czyli nasz ślub. Plecaki były już wtedy prawie spakowane, studia skończone, plany określone. Podróż poślubna dookoła świata zajęła nam 1 rok i 2 dni. Wspinaliśmy się na pięciotysięczniki, nurkowaliśmy przy bajkowych rafach, wędrowaliśmy po odległych wioskach, słyszeliśmy zapierające dech w piersiach historie. Podróż była naszym życiem, a życie podróżą.

O tej podróży przeczytacie dokładniej w innych artykułach.

Podróże – podsumowanie

2015: Antarktyda, Argentyna, Włochy

2014: USA, Kanada, Sri Lanka, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Kosowo, Tajlandia, Laos, Kambodża, Indonezja, Malezja, Singapur, Hongkong, Wielka Brytania, Słowacja, Holandia, Węgry, Czechy, Chorwacja, Macedonia, Grecja, Serbia, Niemcy

2013: Katar, Wietnam, Rumunia, Węgry, Słowacja, Ukraina, Niemcy, Hiszpania, Czechy, Austria, Włochy, Słowenia

2012: Maroko, Norwegia, Finlandia, Dania, Estonia, Belgia, Łotwa, Litwa, Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania

2011: Islandia

2010: Nowa Zelandia, Fidżi, Australia, Hongkong, Chiny, Tybet, Nepal, Indie, Indonezja, Singapur, Malezja, Kambodża, Wietnam, Laos, Tajlandia, Wielka Brytania

2009: Szwecja, Łotwa, Włochy, Portugalia, Wielka Brytania, Peru, Ekwador, Boliwia, Brazylia, Paragwaj, Argentyna, Urugwaj, Chile, Nowa Zelandia

2008: Francja, Ukraina, Rosja, Mongolia

2007: Hiszpania, Włochy, Holandia, Słowacja, Węgry, Serbia, Bułgaria, Turcja, Rumunia, Ukraina

2006: Niemcy

2005: Litwa, Słowacja, Węgry, Słowenia, Chorwacja, Włochy, Austria

2004: Czechy, Austria, Węgry, Słowacja

a wcześniej: Macedonia, Grecja, Luksemburg, Szwajcaria, Monako

Archiwum

Ten artykuł został napisany jakieś 10 lat temu. Obecnie czeka na przegląd i aktualizację.

Ale strona żyje na nowo. Jest dużo nowych, lepszych artykułów. Zapraszam Cię do skorzystania z wyszukiwarki powyżej oraz spisu tematów. Oczywiście są też całkiem nowe filmy na YouTube.

Cześć!

Nazywam się Wojciech Piestrak.

Opowiadam o świecie na kanale Świat Wciąga.

Daj się zaprosić!