Świat Wciąga » Azja » Singapur » Singapur: Atrakcje i Ciekawe Miejsca

Singapur: Atrakcje i Ciekawe Miejsca

Atrakcje w Singapurze

Atrakcje w Singapurze

Loty do Singapuru

Loty do Singapuru + lotnisko

Z Polski do Singapuru jest ponad 9000 km.

Lot w 2 strony kosztował ostatnio nieco ponad 2000 zł. Od jakiegoś czasu bezpośrednie loty z Warszawy do Singapuru oferuje LOT.

Lotnisko w Singapurze

Singapur ma świetne lotnisko – Changi Airport – jedno z ważniejszych na świecie.

Można stąd polecieć praktycznie wszędzie, do 121 miast świata. Działają też tanie linie lotnicze, którymi można dostać się do wielu ciekawych miejsc w Azji i Australii.

Kiedy w latach 60 Singapur uzyskał niepodległość, lotnisko zostało zaprojektowane jako wizytówka państwa. Chodziło o to, żeby prezesi banków i firm z USA i Europy po wylądowaniu byli oczarowani nowoczesnością, wygodą i luksusem – tak by mieli poczucie, że oto w chaotycznej Azji w końcu znaleźli solidne miejsce i wiarygodnego partnera. Dlatego nawet droga z lotniska do centrum była odpowiednio zaprojektowana – szeroka, czysta, uporządkowana, z dużą ilością drzew i zieleni.

Lądem do Singapuru

Do miasta można też się dostać bezpośrednio z Malezji (pociągiem lub autobusem), albo promem z Indonezji.

Z Malezji

Obu tych dróg doświadczyłem z resztą na własnej skórze i obie były niesamowitym przeżyciem. Na granicy z Malezją – skanery, czujniki temperatury ciała, chyba z 4 różne kontrole i nerwowe wypalanie papierosów przez podróżnych – bo do Singapuru można wwozić tylko otwarte paczki.

Z Indonezji

Na promie z Indonezji – niezwykłe widoki płynących tankowców, lasy namorzynowe na tropikalnych wyspach – i najpiękniejszy zachód słońca, jaki widziałem – a potem oszałamiający widok Singapuru nocą.

Filmy o Singapurze

Cały film: Singapur - piekło czy raj?

Cześć!

Nazywam się Wojciech Piestrak.

Opowiadam o świecie na kanale Świat Wciąga.

Daj się zaprosić!